לקביעת תור לבדיקה השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:

הקצעת שורשים

מהי הקצעת שורשים?

הקצעת שורשים (המוכרת גם בשמה השני, העממי יותר – “גרידת חניכיים”) היא הליך שמטרתו לסלק את האבנית שהתקבעה על השיניים, ובעיקר, לטפל ברובד החיידקים והבקטריות שעל השיניים. הקצעת שורשים מבוצעת באמצעות גירוד מעטפת שורש השן, במקרים של מחלת חניכיים ועת קיומם של כיסי חניכיים עומקם עולה על 3 מילימטר. הניקוי מבוצע באמצעות המכשיר ה”מגרד” המוכר לנו מטיפולי השיננית השוטפים, אבל, בהקצעת שורשים מבוצעת הפעולה כשהיא חודרת עמוק יותר, אל מתחת לקו החניכיים, ועד לעומק הכיסים מכילי החיידקים שבחניכיים.

מתי צריך טיפול מסוג זה?

מסתבר שכולנו וכל הזמן. אבל לפני שאתם נבהלים, נסביר. אצל מרבית האוכלוסייה קיימת מחלת חניכיים “סמויה”, שבמרבית המקרים, אינכם יודעים עליה והיא אינה מאובחנת באופן רשמי. בתחילה, היא מתבטאת באדמומיות קלה, כשדימום מזדמן מופיע פה ושם בזמן צחצוח השיניים. עם הזמן, מבלי שנרגיש, נוצרים “כיסים” בתחתית השן (כלומר רווחים בין החניכיים לשן). הרווח הזה הולך ונעשה עמוק וגדול יותר, עד שהאחיזה של השן מתרופפת ונחלשת, זה השלב שבו השן מתחילה בהתנודדותה, ובסופו של דבר, היא תיעקר באופן יזום או שתיפול מעצמה. באופן מצער למדי, מרבית האנשים אינם מייחסים חשיבות לאדמומית הראשונית, ולכן, המחלה גם אינה מטופלת בשלב שבו ניתן לעצור אותה ולהשיב את הגלגל לאחור.

מי מבצע טיפול זה?

הקצעת השורשים יכולה להיעשות בידי שיננית, במהלך ארבעה מפגשים, כשבכל אחד מהמפגשים יטופל רבע מהפה. אם אתם סובלים ממחלת חניכיים ידועה או אפילו חושדים בקיומה, כדאי לכם לוותר על ההליכה לשיננית, ולבצע את טיפול הקצעת חניכיים אצל רופא המומחה לחניכיים. נכון, זה חשוב גם בגלל ההפרשים במקצועיות שבין שני הגורמים, אבל בעיקר זה חשוב בגלל התרופות. אמנם, השיננית מבצעת תהליך השורשים והיא נכנסת לעומקם של הכיסים, אבל (הנה בא “אבל” ענק!!) אך אינה מורשה להחדיר לכיסים הללו תרופות, מה שבעצם, עושה רק חצי עבודה ולכן, משיג מטרה הרבה פחות טובה. לעומתה, הרופא המומחה לחניכיים יזליף לכיסים הללו תרופות חיוניות שעשויות להציל את השיניים מעקירה!

טיפ לשמירה על היגיינת הפה

כשאתם בוחרים מברשת שיניים בחרו במברשת שיניים רכה ובעלת סיבים באורכים שונים, כך שבצחצוח, סיבי המברשת יגיעו לאזורים השונים באותו הזמן.

ולסיום – גיליתם אדמומית בחניכיים?

אל תמתינו, ופנו לבדיקה בהקדם!

לקביעת תור לבדיקה השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:

נגישות