לקביעת תור לבדיקה השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:

שיננית

החניכיים ועצמות הלסת מספקות תמיכה לשיניים שלנו. כשהן מתערערות לשיניים שלנו נשקפת סכנה אמתית. מה אנחנו יכולים לעשות על מנת לשמור על תקינותן?

מחלות חניכיים הינן שכיחות למדי, הן יכולות לגרום לניידות שיניים ואף לנפילתן. דלקות חניכיים חוזרות עלולות אף לפגוע בעצם הלסת. אך בניגוד למה שרבים חושבים – לא מדובר בגזירת גורל. ניתן לעשות הרבה מאד- אפילו בגיל מבוגר – על מנת לשמור על החניכיים ועל עצמות הלסת שלנו, וכתוצאה מכך, לשמר את התמיכה שהשיניים שלנו כה זקוקות לה.

  • הכר את הפה שלך: אין אדם בעל צרכים זהים – גם ברפואת שיניים. גנטיקה משחקת תפקיד חשוב. גם גיל והיסטוריה רפואית. על מנת לדעת בדיוק מה עליכם לעשות על מנת לשמור על חניכיים ושיניים בריאות – יש צורך באבחון תקופתי. במהלך האבחון, יאפיין רופא השיניים את נקודות התורפה להן יש לשים לב, ויבנה תכנית שמירה תקופתית .
  • עשה זאת בעצמך: רופאי שיניים עוסקים הרבה בחינוך להרגלים בריאים בבית. מדוע? כיון שיישום הרגלים אלו יכולים לעשות את ההבדל בין פה בריא לפה בעל חניכיים מודלקים. אז מה אפשר לעשות? קודם כל, לצחצח, פעמיים ביום, עם מברשת איכותית – והיטב. בנוסף, יש להשתמש בעזרים כגון חוט דנטלי, פרוקסי ברש או מכשיר סילונית להוצאת הלכלוך שהצטבר בפה במהלך היום.
  • ביקור קבוע אצל השיננית: הגנה איכותית היא ההתקפה הטובה ביותר. חיידקים הם הגורם המוביל לבעיות חניכיים ולשחיקת עצם הלסת- ורצוי לתקוף אותם עוד לפני שיש להם הזדמנות להתרבות . איך עושים את זה? על ידי ביקור קבוע אצל השיננית. במהלך הטיפול, מסירה השיננית את האבנית שהצטברה על השיניים, אשר עלולה לגרום לדלקת חניכיים ואף לנזק לעצם. אנו ממליצים על טיפול פעם בחצי שנה עד שנתיים, אך ישנם אנשים שזקוקים לביקורים תכופים יותר (או פחות) בהתאם למאפיינים גנטיים ומצבם הרפואי האישי.
  • טיפול מקצועי: במידה והתפשטה בפיך דלקת חניכים בעלת כיסים עמוקים, או דלקת בסיבי הליגמנט (המחברים בין שורש השן לעצם) אזי שיש צורך בטיפול מידי על מנת להבריא את האזור ולמנוע נזק קבוע ונפילה פוטנציאלית של שיניים. יתרה מכך – דלקות חוזרות עלולות לפגוע בעצם הלסת. במקרים אלו חשוב לא להתמהמה, ניתן להתייעץ עם מספר מרפאות ולהשות בין תוכניות הטיפול השונות – וחשוב לבחור במרפאה המעסיקה רופאי שיניים מקצועיים ומנוסים, אך דחייה לשם דחייה רק תחריף את מצוקת המערכת התומכת בשיננים – ותגרום נזק שייתכן ויהיה בלתי הפיך.

לקביעת תור לבדיקה השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:

נגישות