לקביעת תור לבדיקה השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:

סתימות

מטרת הטיפול

כידוע, עששת נחשבת למחלה המאפיינת את החברה המערבית. מקורה בחיידקים שפעילותם חומצית והם ניזונים ממיני הסוכרים השונים (כולל מעמילן). החיידקים האחראים לנזקים שנגרמים בשיניים פוגעים בזגוגית המצפה את כותרת השן, דרך חריצים/חרירים שלתוכם הם חודרים וחותרים לכיוון הדנטין (חומר השן המהווה עיקר חומר הבנייה של השיניים). את הדנטין הם מפרקים בעקביות ויוצרים חורים בשיניים. מטרתן של הסתימות היא כפולה – מצד אחד, במהלך הטיפול מסלק הרופא את כל חיידקי העששת שבתוך החור, מה שמונע מהם להתרבות ולהמשיך להזיק לשן הספציפית, ואילו הסתימה / שחזור השן מטרתה לאטום בחזרה את השן על מנת שחומרים זרים לא יגיעו לדנטין ויזיקו לו, וגם כדי להחזיר לשן את צורתה המקורית, מסיבות יעילות ואסתטיות כאחד.

שחזור סתימה

במהלך מתן טיפול ראשוני, יסלק רופא השיניים את חומר העששת באמצעות שימוש במקדח מהיר המשתמש במים, וזאת, כדי למנוע מצב של חימום השן שיגרום לנזק בלתי הפיך לעצב שבתוכה. לאחר סילוק כל חומר העששת, סותם הרופא את החור שנקדח ומשחזר את מבנה השן באמצעות חומר ייעודי המותאם לכך. שחזור / סתימה, בעצם, מהווה החזרה של השן מבחינת מצב וצורה, למצבה הקודם, כפי שהיה לפני שחיידקי העששת פגעו בה. סתימות הן חלק מהטיפולים המשמרים, ומטרתן למנוע התדרדרות מצבן של השיניים וכרסומן כליל על ידי חיידקי העששת. סתימות / שחזורים נחשבים לאחת מהפעולות הנפוצות ביותר אותם מבצעים רופאי שיניים, אם כי, חשוב לוודא את איכות חומרי הסתימה ואת רמתו המקצועית של הרופא המטפל, שכן גם בפעולה כה פשוטה, לכאורה, יש מקום רב לטעויות ולנזקים מתמשכים.

צהר לחיוך - סתימות, שחזורים וכל מה שבריא לשיניים שלכם!

אנחנו, במרפאת צהר לחיוך מאמינים ברפואה מונעת, בשמירה על מצב קיים, על מנת למנוע התדרדרותו. הרופאים וצוות המרפאה שלנו עונדים לרשותכם, על כל הידע והניסיון המקצועי שלהם, במטרה לסייע לכם לשמור על השיניים שלכם בריאות לאורך זמן. המרפאה מבצעת סתימות ושחזורי מבנה שן כדבר שבשגרה, ואנחנו עומדים לרשותכם בכל שאלה או התייעצות הנוגעות לבריאות שיניכם!

לקביעת תור לבדיקה השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:

נגישות